Laminowanie dokumentów

Laminowanie StarachowiceLaminowanie polega na obustronnym pokryciu dokumentu folią laminacyjną, która pod wpływem temperatury łączy się z papierem. Brzegi folii zostają zgrzane ze sobą.

Jest metodą zabezpieczenia wartościowych wydruków lub dokumentów przed wpływem warunków atmosferycznych, zabrudzeniami, wodą, promieniowaniem UV i środkami chemicznymi. Co ważne, zalaminowany dokument staje się całkowicie wodoodporny, zyskuje odporność na zagniecenia i rozdarcia.

Elastyczność zalaminowanej kartki papieru zależy od grubości folii zastosowanej w procesie laminacji. Proces ten zabezpiecza dokumenty również przed fałszerstwem lub niechcianym uzupełnianiem ich treści.

Sprawia, że wydruki poddane temu procesowi prezentują się dużo lepiej wizualnie. Kolory są bardziej żywe, czernie głębsze.

Laminaty występują w kilku rodzajach: matowe, błyszczące lub satynowe (soft).

 

Klientom naszej drukarni oferujemy profesjonalne laminowanie:

  • plakatów
  • zdjęć
  • dokumentów
  • materiałów reklamowych
  • dyplomów i certyfikatów
  • kart menu

 

Bindowanie

Oferujemy Państwu usługę bindowania termicznego. Wykonuje się je przy użyciu gotowych okładek zaopatrzonych na grzbiecie klejem. Występują one w formatach A4 i A5 oraz różnych szerokościach grzbietu. Sam proces bindowania termicznego jest niezwykle szybki. Umieszczamy plik kartek w oprawie, kładziemy na termobindownice i po upłynięciu 30 sekund odstawiamy wykonaną oprawę do ostygnięcia. Po kilkunastu sekundach już w pełni gotowa.

Dokumentacje są lekkie, płaskie i prezentują się bardzo estetycznie. Są po prostu ładne!

 

Bindowanie i laminowanie